Zborul Turkish Airlines JFK – Istanbul a aterizat de urgență la București (foto+video)

Zborul Turkish Airlines TK12 New York JFK – Istanbul a aterizat în această după-amiază de urgență la București deoarece un pasager de sex feminin, în vârstă de 35 de ani, a avut probleme medicale.

Din cauza situației, conform procedurilor, piloții avionului, un Boeing 777-300ER înmatriculat TC-JJH, au solicitat permisiunea de a ateriza la București și în timp ce zburau deasupra orașului Sebeș au început să reducă din altitudine. La ora 15:40, după 27 de minute de la decizia de a coborî spre capitală, avionul a aterizat la Otopeni.

Potrivit informațiilor pe care le-am obținut, un echipaj medical i-a acordat ajutor pasagerei.

Avionul a fost realimentat și la ora 16:48 a decolat către Istanbul.

Pentru a fi la curent cu cele mai noi informații puteți urmări BoardingPass.ro și pe Facebook, Twitter, Instagram și LinkedIn.

Abonează-te la BoardingPass Plus
Abonamentul BoardingPass Plus îți oferă acum acces la versiunea fără reclame a site-ului nostru și acces la articolele care conțin informații obținute în exclusivitate de BoardingPass.

Deții deja un abonament BoardingPass Plus?

⚠️ Acest articol este proprietatea Aviation Geek SRL (www.boardingpass.ro) și este protejat de Legea dreptului de autor și drepturilor conexe (8/1996). În lipsa unui acord scris din partea Aviation Geek SRL, preluarea informațiilor din acest articol se poate face, potrivit reglementarilor în vigoare, doar în limita a maximum 200 de caractere și precizarea sursei cu link activ! Încălcarea acestor prevederi va fi supusă procedurilor pentru intrarea în legalitate și recuperarea daunelor.





Total
0
distribuiri
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Articolul anterior

Apple cumpără zilnic 50 de bilete business class pe zborurile United dintre San Francisco și Shanghai

Articolul următor

British Airways va vopsi patru aeronave în livery retro cu ocazia centenarului (zvon)

Articole similare

Abonează-te la buletinul informativ Din aviație

Abonează-te gratuit la buletinul nostru informativ și îți trimitem în fiecare dimineață de vineri pe e-mail cele mai noi și importante știri din industria aviatică locală și globală.

Abonează-te la buletinul informativ Din aviație

Abonează-te gratuit la buletinul nostru informativ și îți trimitem în fiecare dimineață de vineri pe e-mail cele mai noi și importante știri din industria aviatică locală și globală.

Total
0
Share