EIFAD Airline este noul operator aerian din România despre care vorbeam săptămânile trecute

În urmă cu câteva săptămâni vă vorbeam despre o nouă companie aeriană care va opera zboruri mediu și lung curier din București, însă nu aveam prea multe informații la vremea aceea.

Ei bine, astăzi revin cu noi informații despre aceasta. Numele companiei aeriene este EIFAD Airline, firma EIFAD Airline SRL cu sediul în București a fost înregistrată în luna iulie a acestui an, iar din informațiile de pe internet observ că ar avea legături cu companii cu același nume din Arabia Saudită și Ghana.

Potrivit siteului EIFAD.aero, aceștia oferă următoarele servicii:
– management aeronave;
– evaluare aeronave;
– vânzări de avioane;
– completarea cabinelor VIP;
– achiziționare de avioane.

Pe siteul companiei nu se menționează nimic despre zboruri regulate, însă se confirmă informația pe care v-am prezentat-o în urmă cu câteva săptămâni despre flotă; va fi compusă din aeronave din familiile A330 și A320, iar operațiunile vor debuta în luna decembrie a acestui an, cel mai probabil vor opera zboruri charter.

Am solicitat mai multe informații CCO-ului (Chief Corporate Officer), voi reveni cu noutăți.



⚠️ Acest articol este proprietatea Aviation Geek SRL (www.boardingpass.ro) și este protejat de Legea dreptului de autor și drepturilor conexe (8/1996). În lipsa unui acord scris din partea Aviation Geek SRL, preluarea informațiilor din acest articol se poate face, potrivit reglementarilor în vigoare, doar în limita a maximum 200 de caractere și precizarea sursei cu link activ! Încălcarea acestor prevederi va fi supusă procedurilor pentru intrarea în legalitate și recuperarea daunelor.



Total
1
distribuiri
un comentariu
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Articolul anterior

Din noiembrie Blue Air introduce al patrulea zbor pe ruta București – Bacău și modifică orarul

Articolul următor

British Airways va zbura din nou la Osaka din 31 martie 2019

Articole similare

Abonează-te la buletinul informativ Din aviație

Abonează-te gratuit la buletinul nostru informativ și îți trimitem în fiecare dimineață de vineri pe e-mail cele mai noi și importante știri din industria aviatică locală și globală.

Total
1
Share